┄♛┄UniversexHereos┄♛┄
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Rpg, Rpg Real, DC, Marvel, Korean, Fantasy
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 《 Marvaal 》

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Lucifer

Lucifer


Mesaje : 2
Data de inscriere : 24/03/2016

《 Marvaal 》 Empty
MesajSubiect: 《 Marvaal 》   《 Marvaal 》 EmptyJoi Mar 24, 2016 11:40 pm

Bricheta ii aluneca usor printre degete, sfarsind prin a fi aruncata undeva printr-un buzunar adanc al gecii sale de piele. O privire scurta peste umar si isi indreapta pasii catre localul ce se afla chiar in spatele lui. Frecventase tot soiul de locuri, mai mult sau mai putin deocheate, insa doar pentru acel moment dorea sa se comporte.. normal. Isi drege incet glasul de cum impinge usa iar irisii cafenii cuprind intreaga incapere, zarind un loc ce ii starnea placerea; unde mai in spate, ferit de ochii curiosilor dar totusi cu vederea spre parcul de vizavi. 《 Nu-i rau. 》- isi spune in minte, inaintand agale spre masa respectiva. Printr-o miscare scurta si simpla, isi da jos geaca de piele ce ii ingreuna umerii si o asaza pe spatarul scaunului, luand in cele din urma loc. Degetele subtiri si lungi aveau sa treaca prin parul des, oprindu-se undeva pe gatul sau; simtea nevoia sa fumeze, lucru ce-l facea sa se incrunte usor iar cu mana stanga sa caute prin buzunarele blugilor ratacitul pachet de tigari, plin de viata.
Sus In jos
Elements
Admin
Elements


Mesaje : 4
Data de inscriere : 16/03/2016

《 Marvaal 》 Empty
MesajSubiect: Re: 《 Marvaal 》   《 Marvaal 》 EmptyJoi Mar 24, 2016 11:58 pm

In ultima vreme toate zilele, mai ales diminetile pareau banale. In academia era o nebunie totala, toti noii veniti se plimbau de nebuni pe holuri dorind sa afle mai multe despre ea iar linistea mea era perturbata nonstop. Nu aveam de gand sa mai raman acolo asa ca mi-am luat geaca de piele pe mine si am iesit din oras, in timp ce pasii parca ma ghidau spre cafeneaua din oras. Recunosc, frecventam din cand in cand acel loc deoarece era linistit si aveau o cafea minunata.
Irisii mei negrii incepusera sa analizeze locul iar colturile gurii se arcuisera putin, aducand pe chipul meu un mic zambet. Mi-am pus imediat mana pe clanta usii si am intrat in local incepand sa analizez fiecare om din locul. Privirea mea se oprii asupra unui tanar care imi facu inima sa bata si ochii aproape sa iasa din orbide. Gandul meu statea doar la un singur lucru in acel moment.
"Nu poate fi el, chiar nu. Ce ar cauta aici si de ce dau de el tocmai acum, dupa atatia ani?"
Am scuturat scurt din cap, incepand sa merg pana la o masa alaturata de cea a baiatului. Mi-am comandat o cafea, incepand sa ma uit la telefon in timp ce o asteptam. Poate asa uitam de tipul de langa mine, chiar daca chipul sau mi-a ramas in minte.
Nu stiam cine este si nu puteam fi sigura ca este el asa ca am ales sa tac si sa nu bag in seama, intamplarea aceasta socanta.
Sus In jos
 
《 Marvaal 》
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
┄♛┄UniversexHereos┄♛┄ :: ✗◇City◇✗ :: Cafenea-
Mergi direct la: